Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

İzmir Protestan Kilisesi iman ve uygulamalar konusunda Kutsal Kitap’ı kendisine rehber alan ve onun gerçeklerine ve öğretilerine önem veren bir kilisedir. Rabbimiz İsa Mesih’in Kilise’nin başı olduğuna (Efesliler 5:23) ve bu kilisenin işlerinin Kutsal Kitap’a göre seçilip atanan ihtiyarlar tarafından yönlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. İzmir Protestan Kilisesi’nin ihtiyarları her zaman Kutsal Kitap’ın yetkisi altındadır.

İzmir Protestan Kilisesi inanç yönünden bizimle aynı görüşte olan diğer kiliselerle, ortak ilgi alanlarında ve konularda işbirliği yapabilir. İzmir Protestan Kilisesi, bazı özel durumlarda belirli kiliselerden yardım ve öneri alabilir. İzmir Protestan Kilisesi’nin dışındaki hiçbir kilisenin, kiliseler birliğinin, temsilciler kurulunun veya mezhep birliğinin kararları İzmir Protestan Kilisesi’ne bağlayıcı değildir.

İzmir Protestan Kilisesi’ni bağlayıcı olan Kutsal Kitap ve T.C. kanunlarıdır.

Pastörümüz

Rev. Fikret Böcek

Sarıyer İstanbullu olan Fikret Böcek, gençliğinde hayatını İsa Mesih’e adamıştır. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı okudu ve ardından California’daki Westminster Theological Seminary’de yüksek lisansını bitirdi. 2001 yılındaki kuruluşundan beri İzmir Protestan Kilisesi’nin önderliğini yapmaktadır.

Pastörümüz

Rev. Çağdaş Coşkun

Rev. Çağdaş Coşkun 2009 yılında Ege Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Birmingham Theological Seminary’den “Certificate in Christian Ministry” programını bitirdi. Aynı yıl Puritan Reformed Theological Seminary’de MDiv yüksek lisans programına kabul edildi ve 2022 yılında bu programdan mezun oldu. Temmuz 2022 yılından beri İzmir Protestan Kilisesi pastörlerinden biri olarak hizmet etmeye devam ediyor.

Stajyerimiz

Toğrul Salamzade

Toğrul Salamzade, Azerbaycan’da doğdu. KKTC’de psikoloji lisansını tamamladıktan sonra Türkiye’ye taşındı ve şimdi Greenville Presbyterian Theological Seminary’de ilahiyat yüksek lisansını yapmaktadır. 

Bizimle Bağlantı Kurmak İçin

Bize Bir Mesaj yollayın