Koronavirüs ve Mesih

Koronavirüs ve Mesih

Tanrı Koronavirüs Aracılığıyla Ne Yapıyor?

Ayağımızın altında sağlam, asla sarsılmayacak bir Kaya var mı?

Nereden Alabilirim?
Detay
Yazar:
Türler: Acı ve Felaket, Hristiyan Yaşam, Teoloji
Etiket: Yeni Çıkan Kitaplar
Yayınevi: Karanlıktan Işığa Yayınları
Yayınlama Yılı: 2020
Kitap Konusunda

“Bu süreç, dünyamızın ne kadar kırılgan olduğunu bize hissettiriyor. Sağlam gibi gözüken temeller sarsılıyor. Bizim sormamız gereken soruysa şu: Ayağımızın altında sağlam, asla sarsılmayacak bir Kaya var mı?”

11 Ocak 2020’de yeni bir koronavirüsünün (COVID-19) Çin’in Wuhan bölgesinde ilk kez bir can aldığı bildirildi. 11 Mart 2020 tarihindeyse Dünya Sağlık Örgütü küresel bir salgın bildirisinde bulundu. Bizler bu korkunun ve belirsizliğinin ortasındayken, Tanrı’nın ne yapmakta olduğunu merak etmemiz de oldukça doğal.

Koronavirüs ve Mesih kitabıyla John Piper, dünya genelindeki okuyucuları sağlam Kaya’ya dayanmaya davet etmektedir. Tanrı, sağlam Kayamız olan İsa Mesih’te, O’na güvenenler için tasarladığı bilge ve iyi amaçları uyarınca her şeyi belirleyip yöneten ve her şeye hükmeden o egemen gücüyle ruhlarımızı korumaktadır. Tanrı koronavirüs aracılığıyla ne yapıyor? Piper bu soruya Kutsal Kitap’a dayanan altı farklı cevap sunuyor ve Tanrı’nın tarihin bu anlarında da iş başında olduğunu bizlere gösteriyor.

John Piper, desiringGod.org adlı hizmetin kurucusu ve baş öğretmenidir. Aynı zamanda Bethlehem College & Seminary okulunun da rektörüdür. Minneapolis’teki Bethlehem Baptist Kilisesi’nde otuz yıl baş pastör olarak hizmet etmiştir. Desiring God, Don’t Waste Your Life ve Reading the Bible Supernaturally kitapları da dahil olmak üzere, elliyi aşkın kitabın yazarıdır.

İzmir Protestan Kilisesi Stoklarında Mevcut