Hristiyanlık » Günah » Tanrı, İyiyi ve Kötüyü Bilme Ağacı’nı Aden Bahçesine koyup meyvesinden yemeyi neden yasaklamıştır?
Tanrı, İyiyi ve Kötüyü Bilme Ağacı’nı Aden Bahçesine koyup meyvesinden yemeyi neden yasaklamıştır?

İlk İnsan

Tanrı ilk insanı mutlu bir ortama yerleştirdi çünkü insanla yaratıcısı Tanrı arasındaki ilişki mükemmeldi ve henüz günah tarafından zedelenmemişti.

İnsan itaatini sürdürdüğü ve özellikle de iyiyle kötüyü bilme ağacı denen ağacın meyvesinden yemeyerek sadakatini gösterdiği sürece bu ortamın hem onun için hem de soyundan gelenler için devam edeceğini vaat etti. Görünen o ki, ağacın bu adla anılmasının nedeni, esas meselenin Adem’in iyiyle kötüyü Tanrı’dan mı öğreneceği yoksa Tanrı’nın ne söylediğine aldırmadan iyiyle kötüye kendisinin mi karar vereceği olmasıydı.

 


Hristiyan Kaynaklar

Got Questions: Bilme ağacı

Hristiyan Dışı Kaynaklar

Felsefe Taşı: Cennetten kovuluşun manası

Wikipedia: Aden bahçesi

Kitap Önerileri

Müjde Nedir?
İsa Kimdir?
Marangozdan Da Öte
Koronavirüs ve Mesih

Müjde Nedir?

İsa’nın kutsallığı, O’nu günahımız için kusursuz bir kurban haline getirmiştir.… Günahlarımız Tanrı’yı rahatsız etmekten ötedir. Öyle ki insanlığın günahı tahmin edilemeyecek ölçüde acıya yol açmıştır. Öfkemiz, istismarcılığımız, aldırmadığımız acılar ve görmezden...

Eskatoloji

Gelecek zaman ile ilgili her şeyi bilemeyebiliriz. Ancak Kutsal Kitap bizlere pencereler açarak ümitli bir durumda, iman ve sevgi ile devam etmemiz için gerekenleri vermiştir. Kutsal Kitap'ın ''son zamanlar - çağın sonu'' hakkındaki öğretisi, Kutsal Kitap'ın tamamına...

Bizimle Bağlantı Kurmak İçin

Bize Bir Mesaj yollayın