Tanrı’nın Sözüne İnanmak

Tanrı’nın Sözüne İnanmak

Kutsal Kitap'ın Anlaşılırlığı, Gerekliliği, Yeterliliği ve Bizler İçin İfade Ettikleri

Nereden Alabilirim?
Detay
Yazar:
Tür: Teoloji
Etiket: Yeni Çıkan Kitaplar
Yayınevi: Via Christus Yayınları
Yayınlama Yılı: 2019
Kitap Konusunda
Yorumlar
Eğer Kutsal Yazılar hakkında doğru ve basit bir öğreti arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Kevin DeYoung, Kutsal Kitap'ın Kutsal Kitap hakkında yazdıklarını başarılı bir biçimde aktarmıştır. Bunu yaparken, ondan olan beklentilerimizi karşılayacak şekilde yaptı: Liyakatle, pastörel destekle, ince esprilerle ve özenle. Bilhassa, Sözün kendisini ifade etmesine izin verdi."
– Kathleen B. Nielson
Kutsal Yazıların yetkisi ve yeterliliği konusunda, Kutsal Yazılara dayalı mükemmel ve özet bir çalışmadır. Berraklık ve tutku, Kevin DeYoung in eserlerinin ayırıcı özellikleridir ve bu kitap, belki de onun şimdiye dek olan en iyi ve en onemli eseridir.
– John Macarthur
Rab bunu bahsetmeye uygun görürse, hizmetin önümüzdeki yirmi yılı için duam şu ki Kutsal Kitap'a dayalı okuryazarlık oranı katlanarak artsın. Bunun gerçekleşmesi için öncelikle Kutsal Yazıların ne olduklarını ve onlara nasıl itibar edebileceğimizi öğrenmemiz lazım. Kevin DeYoung, bu amaç uğruna Tanrı'nın Sözüne inanmak isimli kitabını yazarak olumlu hizmet etmiştir. Bu küçük kitap aracılığıyla Söz'ün Tanrı'sı tanınsın ve daha çok yüceltilsin."
– Matt Chandler
Bu küçük kitap, Kutsal Yazıların, Kutsal Yazılar öğretisi üzerine kolay okunabilir, giriş niteliğinde bir kitap olup, gizemli ayrıntılara girmeden Kutsal Yazılar hakkında emin ve aydın öğretiler içermektedir. Bu kitabı satın alın ve tüm ihtiyarlara, diyakonlara, pazar okulu ögretmenlerine ve Kutsal Kitap'ın ne oldugunu daha iyi anlamak isteyen tüm kilise üyelerine dağıtın. Kötü öğretiler, kısmen bilgisizlikten dolay yayılır. Cehalete karşı olgun ilahiyatla bilinçli bir şekilde savaşan ve teolojik hazimsizliği uzaklaştırmaya çalışan, tıpkı bu kitabın yazar gibi olan öğretmen ve vaizlere ne mutlu."
– D.A. Carson
''Bu kitabı okuduktan sonra Tanrı'nın Sözüne olan güvenim arttı, teslimiyetim derinleşti ve Tanrı'nın Sözüne olan sevgim daha da büyüdü. Bu nedenlerden dolayı, bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum.''
– David Platt
İzmir Protestan Kilisesi Stoklarında Mevcut