Yazılar » Kurtuluş » Marangozdan Da Öte (Josh McDowell)
Marangozdan Da Öte (Josh McDowell)

Marangozdan Da Öte

Marangozdan Da Öte

İsa Yaşamımı Değiştirdi

Marangozdan da Öte kitabında Josh kendi yaşamını değiştiren kişi olan İsa Mesih'i ele almaktadır.

Nereden Alabilirim?
Detay
Yazar:
Türler: Genel Bilgi, Kurtuluş
Etiket: Yeni Çıkan Kitaplar
Yayınevi: Zirve Yayıncılık
Yayınlama Yılı: 2011
Kitap Konusunda

Josh McDowell İsa Mesih İnanlılarının akıllarını yitirmiş insanlar olduğunu düşünüyordu. Onları hep aşağıladı. İnançlarına karşı tartışmalarda yer aldı, ama sonunda tartışmalarının bir dayanağı olmadığını gördü. İsa Mesih gerçekten, insan bedeninde Tanrı’nın bize açıklanmış sözü idi. Söz, Özün tam açıklaması olduğuna göre, İsa Mesih de Tanrı’nın ta kendisiydi.

Josh, bu inancın gerçeklerini gördükten sonra, üniversite ve yüksek okullarda bütün şüphecilerin karşısında bu kez inancın savunucusu bir konuşmacı olarak yerini aldı.

Marangozdan da Öte kitabında Josh kendi yaşamını değiştiren kişi olan İsa Mesih’i ele almaktadır. Bu kitap özellikle İsa’nın Tanrı’sallığı dirilişi gibi konularda kuşku duyan kişiler için kanıtlar sunmaktadır.

İzmir Protestan Kilisesi Stoklarında Mevcut

Kitap Önerileri

Müjde Nedir?
İsa Kimdir?
Marangozdan Da Öte
Koronavirüs ve Mesih

Müjde Nedir?

İsa’nın kutsallığı, O’nu günahımız için kusursuz bir kurban haline getirmiştir.… Günahlarımız Tanrı’yı rahatsız etmekten ötedir. Öyle ki insanlığın günahı tahmin edilemeyecek ölçüde acıya yol açmıştır. Öfkemiz, istismarcılığımız, aldırmadığımız acılar ve görmezden...

Eskatoloji

Gelecek zaman ile ilgili her şeyi bilemeyebiliriz. Ancak Kutsal Kitap bizlere pencereler açarak ümitli bir durumda, iman ve sevgi ile devam etmemiz için gerekenleri vermiştir. Kutsal Kitap'ın ''son zamanlar - çağın sonu'' hakkındaki öğretisi, Kutsal Kitap'ın tamamına...

Bizimle Bağlantı Kurmak İçin

Bize Bir Mesaj yollayın